loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

  منطقه دره باغ در شمال غربی شهرستان بوانات واقع شده و یکی از مناطق جذاب، دیدنی باطبیعتی دل انگیز است که دارای کوه های عظیم وتپه ماهورهای زیبا و دشت های وسیع است. چشمه های زیادی در این منطقه وج

 

منطقه دره باغ در شمال غربی شهرستان بوانات واقع شده و یکی از مناطق جذاب، دیدنی باطبیعتی دل انگیز است که دارای کوه های عظیم وتپه ماهورهای زیبا و دشت های وسیع است.

چشمه های زیادی در این منطقه وجود دارد که یکی از زیباترین آن ها، «چشمه دره باغ» می باشد که به صورت آبشار از لابه لای سنگ ها پایین می آیند. به علت وجود مناظر بدیع و چشمه سارهای زیبا و طبیعت چشم نواز گردشگران زیادی جهت تفریح و بازدید به این منطقه می آیند.

از جمله چشمه سارهای آن چشمه دو چاهی،کل چاه، فریدون، جلایون، چاه سفید و... را می توان نام برد.

 در قلل وکوهستان های مرتفع منطقه معروف بوده و بلندترین قلل آن کوه های اسی و فریادون به ارتفاع 2859    متر می باشد. این منطقه از نظر پوشش گیاهی جنگلی و حفظ حیات وحش تحت نظر اداره محیط زیست استان می باشدودارای حیات وحش متنوع وحیواناتی ازقبیل قوچ، میش،کل، بز، گرگ،کفتار، روباه، خرگوش و.... همچنین پرندگانی چون کبک، تیهو، باقرقره وانواع پرندگان شکاری است.

محسن سپهری منش بازدید : 1334 پنجشنبه 28 بهمن 1400 زمان : 14:05 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟