loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

دریاچه کافتر از دریاچه های آب شیرین استان فارس می باشد که در فاصله 70 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان اقلید و در ارتفاع 2350 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این دریاچه با پهنای 6 کیلومتر و درازای 24 کیلوم

دریاچه کافتر از دریاچه های آب شیرین استان فارس می باشد که در فاصله 70 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان اقلید و در ارتفاع 2350 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این دریاچه با پهنای 6 کیلومتر و درازای 24 کیلومتر با وسعتی معادل 4000 هکتار از دریاچه های فصلی استان فارس است که در ماههای گرم سال آب آن به شدت کاهش می یابد ولی در سالهای پرباران  حریم طبیعی دریاچه گسترش می یابد. این دریاچه که در منطقه سردسیر ودر شمال استان واقع شده دومین دریاچه آب شیرین استان فارس بعد از دریاچه پریشان است. اولین زیستگاه طبیعی دهها هزار پرنده مهاجر در در بدو ورود به استان فارس می باشد. به علت غنای مواد غذایی از زیستگاه های بسیار ارزشمند برای این پرندگان مهاجر از قبیل حواصیل-درنا- غاز-بوتیمارو اردک به شمار می رود که به سوی این دریاچه روی می آورند. این دریاچه که در کنار روستای کافتر قرار دارد .به علت برخورداری از چشم اندازی طبیعی و دیدنی اعم از کوهستان و جنگل از جایگاه وموقعیت مناسبی برای بازدید گردشگران برخوردار است.

چشمه سید محمد در کنار این دریاچه زیبایی آن را دو چندان ساخته و مرقد امامزاده سید محمد از نوادگان حصرت علی (ع) بر اهمیت تفرجگاهی آن درجذب گردشگرافزوده است. 

محسن سپهری منش بازدید : 158 پنجشنبه 21 مرداد 1400 زمان : 8:44 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟