loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

در مغرب تنگه دروازه قرآن و برفراز کوه آن بقعه ای به نام بابا کوهی قرار گرفته است که در دامنه آن آرامگاه شیخ ابو عبدالله محمد بن عبدالله معروف به ابن باکویه و مشهور به باباکوهی واقع شده است. باباکوهی

در مغرب تنگه دروازه قرآن و برفراز کوه آن بقعه ای به نام بابا کوهی قرار گرفته است که در دامنه آن آرامگاه شیخ ابو عبدالله محمد بن عبدالله معروف به ابن باکویه و مشهور به باباکوهی واقع شده است.

باباکوهی که از مشایخ و عرفای قرن پنجم هجری بوده که پس از مسافرت به مناطق مختلف برای ریاضت و عبادت در کوه شمالی شیراز معتکف میشود و همان جا نیز وفات نمود.

در آن کوه چشمه آب باریکی جریان دارد که همراه با چند درخت کهنسال و حوض و باغچه محیط مصفایی را تشکیل داده اند و در حدود پنجاه متر بالاتر از این چشمه آرامگاه باباکوهی قرار دارد که از فراز آن تمام شهر شیراز نمایان است. این آرامگاه در سالهای اخیر توسط اداره اوقاف و امور خیریه شکل زیبایی بازسازی شده است در کنار قبر باباکوهی قبر درویشی به نام کوچک علی قرار دارد که از مریدان باباکوهی بود او در چندین دهه قبل وفات نموده است.

محسن سپهری منش بازدید : 288 یکشنبه 14 شهریور 1400 زمان : 10:04 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟