loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

تفرجگاه میان کتل در جنوب غربی دشت ارژن در مجاورت جاده قدیم شیراز-کازرون ودر فاصله 18 کیلومتری دشت ارژن واقع شده است. تفرجگاه میان کتل به علت کوهستانی بودن وپوشش جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است ،ا

تفرجگاه میان کتل در جنوب غربی دشت ارژن در مجاورت جاده قدیم شیراز-کازرون ودر فاصله 18 کیلومتری دشت ارژن واقع شده است.

تفرجگاه میان کتل به علت کوهستانی بودن وپوشش جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است ،اراضی این تفرجگاه به صورت تپه ای است در کف دره که با شیب ملایمی قسمت های شمالی آن به جنگل های متراکم بلوط ودر بخش جنوبی آن چشم انداززیبای منطقه جنگلی دشت برم قابل مشاهده است.

ارتفاعات اطراف میان کتل در زمستان ها پوشیده ازبرف شده ومنظره جالبی رابه این تفرجگاه می دهد که برای علاقمندان به ورزش های کوهستانی مناسب است.باتوجه به آب وهوای مطبوع وقرار گرفتن این تفرجگاه در میان جنگل ودره زیبای میان کتل ،این منطقه دارای قابلیت های گردشگاهی فراوانی است.هم اکنون دراین محل گونه های نا یاب گوزن زرد ایرانی نگهداری می شود.

محسن سپهری منش بازدید : 597 یکشنبه 07 آذر 1400 زمان : 8:24 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟