loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

تنگ تیزاب در فاصله20 کیلومتری شمال غرب سپیدان واقع شده وگذر گاه یکی از شعبه های رودخانه بشار است که از کوه های سپیدان و یاسوج سرچشمه می گیرد؛ این رودخانه دایمی آب شیرین دارد و مورد استفاده کشاورز

تنگ تیزاب در فاصله20 کیلومتری شمال غرب سپیدان واقع شده وگذر گاه یکی از شعبه های رودخانه بشار است

که از کوه های سپیدان و یاسوج سرچشمه می گیرد؛ این رودخانه دایمی آب شیرین دارد و مورد استفاده کشاورزی و آشامیدنی است و گونه های مختلف ماهیان بومی در آن دیده می شوند.

تنگ تیزاب از پوشش جنگلی مناسب بر خوردار است و درختان آن را بیشتر بنه، بادام، بلوط و بید تشکیل می دهند؛ تنوع گونه های درختی و عبور یک رودخانه دایمی از جمله ویژگی های این منطقه است و همچنین دارای تابستان های خنک وخوش آب وهوا و زمستان های سرد می باشد.

این منطقه با آن که امکانات گردشگاهی مناسب ندارد، در فصل تابستان مورد استفاده بسیاری از بازدیدکنندگان که از شهرستان های دور و نزدیک به این منطقه می آیند قرار می گیرد. طبیعت کوهپایه ای توام با پوشش جنگلی و رودخانه دائمی منظره زیبایی را در دل تنگ تیزاب بوجود آورده و جاذبه های این گردشگاه را افزایش داده است.

مدخل ورودی تنگ تیزاب در مجاورت جاده آسفالته سپیدان- یاسوج قرار دارد و فاصله شیراز تا این مکان، بیش از 100کیلومتر است و راه کوهستانی ممسنی و سپیدان از کنار این تنگ عبور می کند.

 

هم اکنون در فصل های مساعد سال به ویژه در بهار و تابستان در ابتدای ورودی این تنگ، چادرهایی برای اقامت گردشگران نصب شده است که مورد استفاده قرار می گیرد.

 
محسن سپهری منش بازدید : 762 سه شنبه 07 تیر 1401 زمان : 14:20 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟