loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

تنگ بوان  در فاصله 8 کیلومتری جاده اصلی شیراز-اهوازواقع شده است.پس از گذشتن از جادهای کوتاه وپر پیچ وخم آسفالته  ،از سه راهی شهر نور آباد ممسنی به دره ی زیباودل انگیزبوان منتهی می شود. منطق

تنگ بوان  در فاصله 8 کیلومتری جاده اصلی شیراز-اهوازواقع شده است.پس از گذشتن از جادهای کوتاه وپر پیچ وخم آسفالته  ،از سه راهی شهر نور آباد ممسنی به دره ی زیباودل انگیزبوان منتهی می شود.

منطقه بوان به شکل دره ای که در میان دو رشته کوه بلندواقع شده که در زمستان ها پوشیده از برف می باشد

طول این دره 18 کیلومتروپهنای آن بیش از 7کیلومتر است.دره بوان پوشیده ازدرختان جنگلی وتنومند با عمری طولانی است که  همراه با چشمه سارها وجویبار های فراوان وآب وهوای مطبوع روستا های بسیاری رادر خود جای داده است ،به علاوه درختان وباغ های زیادی از جمله درختان سیب،گلابی انار، گردو،انجیروانواع مرکبات این دره سر سبز را پوشانده است.

زیر حوضه وسیع ومنطقه جنگلی در بالا دست این تنگه موجب فراوانی آب شیرین وگوارا در دره بوان شده است به طوری که در طول سال به ویژه در فصل بهاراز روی اغلب دیوارهای صخره ای تنگ،آبشار های زیبایی سرازیرمی شود وچشم انداز های زیباوطبیعی رابه وجود آورده است.

این گردشگاه به علت نزدیکی به جاده اصلی در محور چهار استان فارس،خوزستان ،بوشهروکهکیلویه وبویراحمدقرار گرفته وامکان دسترسی ساکنان شهر های پر جمعیت این استانها را در فاصله زمانی مناسب برای دیدار ازاین منطقه تفرحگاهی فراهم می آورد.

محسن سپهری منش بازدید : 943 جمعه 13 اسفند 1400 زمان : 13:28 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟