loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

تنگ بستانک، دره ای زیبا و مفرح که در فاصله 120 کیلومتری شهر شیراز و در شمال غربی کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت واقع شده است. ارتفاع متوسط این منطقه 1750متر از سطح دریا می باشد. این تنگه با چشمه سا

تنگ بستانک، دره ای زیبا و مفرح که در فاصله 120 کیلومتری شهر شیراز و در شمال غربی کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت واقع شده است. ارتفاع متوسط این منطقه 1750متر از سطح دریا می باشد.

این تنگه با چشمه ساران جوشان و زیبا، آبشارهای متعدد و انبوه، درختان جنگلی همچون بلوط،کیکم ، بادام و بنه و همچنین آب فراوانی که از مظهر چشمه ها از کوه در مسیر دره به پایین سرازیر شده وتپه های جنگل گونه، منظره وچشم اندازی بدیع از طبیعت زیبای فارس رابه نمایش گذاشته است و به عنوان یکی از دیدنی­ترین تفرج­گاه ها وجاذبه­های طبیعی جنوب کشور به شمار می رود که به بهشت گمشده هم معروف است.

تنگ بستانک در حوضه آبریز سد درودزن واقع شده وهمجواری این تنگ باسد درودزن از یک طرف ونزدیک بودن آن با مناطق سردسیروزیبایی چون آبشار مارگون  ، تنگ براق، چشمه شش پیر و قله های مرتفع رنج و برم فیروز در سپیدان می­تواند به صورت مجموعه وسیع وزیبای طبیعی مورد استفاده گردشگران طبیعت دوست قرار گیرد 

محسن سپهری منش بازدید : 485 یکشنبه 22 خرداد 1401 زمان : 8:32 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟