loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

این چشمه تفرجگاهی که مکانی بسیار زیبا با طبیعتی وصف ناپذیر است، در فاصله 40کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بوانات و9کیلومتری روستای بزرگ وپر جمعیت مزایجان واقع شده است. این منطقه گردشگاهی با درختان کهن سا

این چشمه تفرجگاهی که مکانی بسیار زیبا با طبیعتی وصف ناپذیر است، در فاصله 40کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بوانات و9کیلومتری روستای بزرگ وپر جمعیت مزایجان واقع شده است.

این منطقه گردشگاهی با درختان کهن سال دارای چشمه ای است که در سطحی حدود 30 متر مربع از دل زمین می جوشدوبه صورت نهری پر آب جریان می یابد که بخش گسترده ای از باغات ومزارع منطقه مزایجان را آبیاری می کند.

چشمه پیر کدویه از چشم اندازو طبیعت بسیار زیبایی بر خوردار است. آب این چشمه در تابستان بسیارخنک و سرد و در زمستان گرم می­باشد و هم چنین دارای درختان کهن سال چنار باعمری چند صد ساله است.

 

با ایجاد امکانات اردوگاهی و مراکز استقرار چادر و سکوسازی، سرویس­های بهداشتی ، فضا و محوطه سازی و فروشگاه­های عرضه مواد غذایی این مکان دیدنی و با طراوت می­تواند یکی از قطب­های جذاب گردشگری در استان فارس بشود.

محسن سپهری منش بازدید : 805 شنبه 07 خرداد 1401 زمان : 7:43 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟