loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

منطقه حفاظت شده هرمود در جنوب شرق استان فارس ودر فاصله 55 کیلومتری شهر لار واقع شده و از سال1355 در ردیف مناطق حفاظت شده این استان قرار گرفته است.  این منطقه بیش از 150000هکتار وسعت دارد و ساختا

منطقه حفاظت شده هرمود در جنوب شرق استان فارس ودر فاصله 55 کیلومتری شهر لار واقع شده و از سال1355 در ردیف مناطق حفاظت شده این استان قرار گرفته است.

 این منطقه بیش از 150000هکتار وسعت دارد و ساختار اقلیمی آن شامل دشت، تپه ماهور و کوهستان است از این رو مکان مناسبی برای زندگی حیوانات کوه زی از جمله قوچ، کَل و میش به شمار می رود و چون دارای شرایط خاص اکولوژیکی مناطق گرمسیر است و از نظر گونه های گیاهی و جانوری قابل توجه می باشد که انواع خاص جانوران از جمله قوچ لارستان دراین زیستگاه دیده می شود .

منطقه حفاظت شده هرمود دارای پوشش گیاهی سرو، بنه، بادام کوهی، زیتون، کهور، استبرق، کنار و آکامیا است و غیر از قوچ و میش لارستانی، کَل، بز، گرگ، روباه، شغال، آهو و خرگوش در آن دیده می شود.  در این منطقه 18 گونه جانوری و 43 گونه پرندگان حفاظت می شوند.

 

 

  

 

 

محسن سپهری منش بازدید : 561 پنجشنبه 07 بهمن 1400 زمان : 10:39 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟