loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

تنگه براق که به صورت دره ای عمیق وزیبا بین دیواره های صخره ای دررشته کوه لیله مند در شمال روستای تنگ براق در شهرستان اقلید قرار گرفته است.این تنگه  در میان انبوه درختان  جنگلی با چ

تنگه براق که به صورت دره ای عمیق وزیبا بین دیواره های صخره ای دررشته کوه لیله مند در شمال روستای تنگ براق در شهرستان اقلید قرار گرفته است.این تنگه  در میان انبوه درختان  جنگلی با چشمه سارهای فراوان و رود خانه ای خروشان چشم انداز زیبایی را دراین منطقه تشکیل داده است.

مجموعه آب های بالا دست تنگه که به صورت آبشاری سرازیر می شودودیوار های صخره ای پوشیده ازخزه وغاری که با منشا آهکی آب ازسقف آن به صورت قطرات باران سرازیر می شود، یکی از تفرجگاه های بی نظیررا برای گردشگران داخلی وخارجی به وجود آورده است .

 

در بدو ورود به این تنگه کتیبه ای به خط ساسانی بردیواره کوه حجاری شده که بر اهمیت آن بیش از پیش افزوده است.تنگ براق به علت فضای طبیعی و گردشگری مناسبی که دارد دردوفصل بهار وتابستان پذیرای باز دید کنندگان زیادی از استان فارس وحتی استان های همجوارمی باشد. برای جذب بیشتر گردشگران،احداث هتل و امکانات خدماتی ورفاهی وفضاهای فرهنگی ضرورت دارد.

محسن سپهری منش بازدید : 593 سه شنبه 14 تیر 1401 زمان : 14:24 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟