loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

چشمه قمپ آتشکده در مسیر جاده شیراز –استهبان ودر محدوده شهرستان فسا در حاشیه خرمن کوه با   نمایی زیبا وفرح انگیز واقع شده است که با آب زلال وگوارای خود تالاب طبیعی ومصفایی راپدید آورده

چشمه قمپ آتشکده در مسیر جاده شیراز استهبان ودر محدوده شهرستان فسا در حاشیه خرمن کوه با   نمایی زیبا وفرح انگیز واقع شده است که با آب زلال وگوارای خود تالاب طبیعی ومصفایی راپدید آورده است که از مناطق مهم تفرجگا هی  استان فارس جهت مسافران وگردشگران به شمار می رود.

 

درسمت چپ این چشمه در طرف دیگر جاده سنگی چهار گوش ویکپارچه قرار دارد که متعلق به آتشکده دوران ساسانیان است که در دوران گذشته زردشتیان پارس در این جا سکونت داشته وآیین های مذهبی خود را درآن انجام می دادند.

محسن سپهری منش بازدید : 667 شنبه 28 اسفند 1400 زمان : 17:34 نظرات (1)
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مرتضی در تاریخ 1398/01/27 و 16:03 دقیقه ارسال شده است

خسته نباشید این عکس متعلق به کدام دوره زمانی ومکانیه؟چون دراطراف آن تپه های کوتاه وبلند و بدنه های استخر هم با سنگهای قدیمی ساخته شده بود و در برخی از قسمتهای محل استخر جایگاه های گویا مذهبی مشخص بود واطراف ان این همه درخت های متفاوت وسبزه و... نبود فکر می کنم که عکس اشتباهی چاپ شده باشه


کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟