loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

در فاصله32 کیلومتری شمال غربی شیراز در مسیر جاده سپیدان، روستای تاریخی قلات در دامنه کوهی به همین نام واقع شده است. چشم انداز طبیعی روستا با چشمه سارها و آب فراوان و آبشاری زیبا به همراه درختان چنار و

در فاصله32 کیلومتری شمال غربی شیراز در مسیر جاده سپیدان، روستای تاریخی قلات در دامنه کوهی به همین نام واقع شده است. چشم انداز طبیعی روستا با چشمه سارها و آب فراوان و آبشاری زیبا به همراه درختان چنار و گردوی کهن و باغ های متعدد ازجاذبه های طبیعی این روستا به شمار می روند .

از ویژگی های دیگر این روستا بافت تاریخی و کهن روستا متشکل از کوچه های تنگ، خانه های ساخته شده در شیب کوه،گورستان قدیمی روستا و هم چنین وجود یک کلیسای متروکه که آن را مبلغان انگلیسی در اوایل قرن هجدهم ساخته اند. روستای قلات با چشم اندازی زیبا وهوای خنک ومطبوع خود در فصل تابستان از تفرجگاه های معروف مردم شیراز است.

 

طبق برنامه ریزی های موردنظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قرار است دهکده سلامت در این روستای گردشگری احداث شود.

محسن سپهری منش بازدید : 384 سه شنبه 21 تیر 1401 زمان : 7:14 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟