loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

این منطقه گردشگری درفاصله7 کیلومتری جنوب صفا شهر در مجاورت روستای قصر یعقوب واقع شده و یکی از بزرگ ترین وزیبا ترین تفرجگاه های شهرستان خرم بید به شمار می رود. در این منطقه با جاری شدن چشمه سارهای متع

این منطقه گردشگری درفاصله7 کیلومتری جنوب صفا شهر در مجاورت روستای قصر یعقوب واقع شده و یکی از بزرگ ترین وزیبا ترین تفرجگاه های شهرستان خرم بید به شمار می رود.

در این منطقه با جاری شدن چشمه سارهای متعدد که اکثرا از کوه قصریعقوب سرچشمه می گیرند در اغلب فصول سال پذیرای مسافران و اهالی محلی است که از راه های دور و نزدیک برای گذران اوقات فراغت به این تفرجگاه روی می آورند.

از مناطق مهم تفریحی آن می توان چشمه مراد، استخر طبیعی وچشمه بند است که در کنار آثار باستانی همچون بقایای قصر به جای مانده از دوران هخامنشی و همچنین بقایای دو قلعه تاریخی ازدوران سلجوقی و قاجاریه که در وسعت قابل توجهی در منطقه قصر یعقوب پراکنده شده اند و روی هم رفته، چشم اندازی زیبا ودلپذیری را برای این منطقه گردشگری فراهم آورده است.

 

باتوجه به پتانسیل های موجود در این منطقه تفرجگاهی، علاوه برمحوطه سازی و ایجاد آب نما وسکو سازی و زیر ساخت های لازم گردشگری، بایستی ارائه امکانات رفاهی و بهداشتی مورد نیاز گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

محسن سپهری منش بازدید : 494 سه شنبه 28 تیر 1401 زمان : 7:42 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟