loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

دریاچه هیرم از دریاچه های فصلی در جنوب استان فارس است که در فاصله 5کیلومتری روستای هیرم و در کنار جاده اوز-جویم-جهرم  و در فاصله 23کیلومتری شمال غربی شهر اوز از توابع شهرستان لار واقع شده است. ا

دریاچه هیرم از دریاچه های فصلی در جنوب استان فارس است که در فاصله 5کیلومتری روستای هیرم و در کنار جاده اوز-جویم-جهرم  و در فاصله 23کیلومتری شمال غربی شهر اوز از توابع شهرستان لار واقع شده است.

این دریاچه با وسعت5000 هزار هکتار و با عمق متوسط 5/1  متر و در ارتفاع780 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

این دریاچه بهترین زیستگاه زمستانی موقت برای پرندگان مهاجر است که هر ساله از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای زمستان گذرانی به این تالاب می آیند و منظره زیبایی رابرای گردشگران فراهم می آورند.

 

در شمال این دریاچه یک چشمه آبگرم معدنی وجود دارد که اهالی بومی به آن، «هی با» می گویند که با خاصیت کلروره بودن برای درمان بیماری های پوستی مفید است. این منطقه با توجه به شرایط اقلیمی از قابلیت های جذب گردشگر در فصل های پاییز و زمستان برخوردار است.

محسن سپهری منش بازدید : 694 جمعه 09 دی 1401 زمان : 5:26 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟